Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białej Rawskiej
   Informacja o uroczystości

Uroczystość nadania szkole imienia

Dnia 12 października 2012 roku odbyła się uroczystość nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białej Rawskiej imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, połączona z obchodami Powiatowego Dnia Nauczyciela.

To doniosłe wydarzenie w historii naszej szkoły rozpoczęło się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej. Mszy przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

Podczas Eucharystii został poświęcony sztandar szkoły. Następnie cała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami miasta do budynku szkoły.
Święto nadania imienia szkole zgromadziło wiele znakomitych osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, władz Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, władz Miasta i Gminy Biała Rawska, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawskiego, gimnazjum w Białej Rawskiej oraz szkół podstawowych z naszej gminy.

Druga część uroczystości odbyła się przy kompleksie boisk "Orlik". Po zaprezentowaniu przez uczniów sylwetki patrona, został odczytany akt nadania imienia. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali sztandar Pani Dyrektor, po czym nastąpił akt przekazania sztandaru przedstawicielom młodzieży.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wbicie gwoździ w drzewce sztandaru, złożenie przez uczniów ślubowania oraz odśpiewanie hymnu naszej szkoły.

Dalsza część programu odbyła się w Sali gimnastycznej. Pani dyrektor otrzymała listy gratulacyjne od gości oraz upominki. Nasza szkoła przygotowała również pamiątki dla przybyłych gości w postaci tomików wierszy Baczyńskiego wraz z dedykacją.
Podczas uroczystości został zaprezentowany program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Kwiatkowskiej i Wioletty Machałowskiej. Był on poświęcony życiu i twórczości naszego patrona.

Zaproszeni goście mieli możliwość złożenia wpisów w księdze pamiątkowej.

Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród Starosty dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawskiego oraz stypendiów dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięcia sportowe

Zjazd Absolwentów z okazji 50-lecia ZSP "Gdy po latach odbywa się szkolny zjazd…"

Drugi dzień uroczystości w naszej Szkole, to obchody Jubileuszu 50-lecia połączone ze Zjazdem Absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez absolwentów: ks. Marka Chrzanowskiego, ks. Tomasza Wodnickiego i ks. Pawła Muranowicza. Następnie delegacje absolwentów i młodzieży złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.

W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor powitała zebranych i przybliżyła historię naszej szkoły.

Młodzież zaprezentowała kabaretowy program artystyczny oraz piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu Som Gorsi w składzie: Joanna Wójcik, Kamila Cupriak, Wojciech Stańczyk, Michał Stańczyk, Przemysław Sowik.

Absolwenci zostali zaproszeni przez twórców programu do odbycia wspólnej podróży w czasie, mieli więc możliwość wraz z naszymi aktorami: uczestniczyć w lekcji języka polskiego, pisać dyktando, przypomnieć sobie maturalny stres, pobawić się na międzypokoleniowej dyskotece, przeżyć emocje związane z wywiadówką.

Program artystyczny spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony gości. Absolwenci dziękowali młodzieży i autorkom programu pani Annie Kowalskiej i pani Iwonie Strulak za dostarczenie wielu miłych przeżyć.

W programie udział wzięli:

1. Edyta Goc - II LO
2.Rafał Kordel - I LO
3.Jarek Kowalski I LO
4.Michał Chmielewski II TI
5.Daniel Warda IVTH
6.Łukasz Sekuła IVTH
7.Ola Ciapa IVTH
8.Adrian Kapusta IVTH
9.Adam Machnicki III TH
10.Łukasz Warda III TI
11.Adrian Szcześniak II TI
12. Arek Bartkowski II TI
13.Iza Karpińska III TH
14. Luiza Urbańska I TH
15.Ola Śliwińska II TH
16.Czarek Dulewicz II TH
17. Kamil Górecki IVTI
18.Kuba Synowiecki IVTI

Po występach młodzieży Absolwenci zwiedzili szkołę, wpisali się do pamiątkowej księgi, obejrzeli kroniki szkolne i udali się na uroczysty obiad. Najliczniejszą grupą, która po latach powróciła w szkolne mury byli pierwsi Absolwenci Technikum Ekonomicznego, rocznik 1967. Ale nie zabrakło również przedstawicieli innych roczników. Tego dnia byli obecni wśród nas: były dyrektor Edward Leszek Niezabitowski, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Gościom do późnego wieczora czas umilał zespół wokalno-muzyczny, który stworzyli nasi absolwenci: Grzegorz Grzyb, Marcin Szpakowski, Jarosław Wieteska .
valid XHTML valid CSS